×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Wednesday, 28 February , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 20 خبر

رئیس کمیته امداد گفت: برنامه دولت مردمی سیزدهم، ساخت چهار میلیون واحد مسکن تا پایان این دولت است که این موضوع در قالب قانون جهش تولید مسکن به تصویب مجلس شورای اسلامی نیز رسیده است.

مرتضی بختیاری افزود: از این تعداد ۳۶۰هزار واحد مسکن به مددجویان کمیته امداد اختصاص یافته است که باید در مدت چهار سال احداث و تحویل خانواده‌های تحت حمایت شود.

بختیاری با اشاره به تفاهم‌نامه این نهاد با وزارت راه و شهرسازی برای ساخت مسکن مددجویان، اظهار کرد: ۲۴۰هزار واحد مسکن برای مددجویان شهری و ۱۲۰هزار واحد مسکن برای مددجویان روستایی ساخته خواهد شد.
وی از ثبت نام ۲۳۱هزار مددجو در طرح ملی جهش مسکن خبر داد و تاکید کرد: به دلیل ناتوانی از پرداخت مبلغ آورده اولیه ۴۰ میلیونی توسط مددجویان، ثبت‌نام این افراد نهایی نشده بود.
وی خاطرنشان کرد: با پیگیری انجام شده توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی، مقرر شد خانواده‌های تحت حمایت این دو نهاد از پرداخت این مبلغ اولیه معاف شوند و بدین ترتیب مددجویان نیازی به پرداخت ۴۰ میلیون آورده اولیه ندارند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به خدمات قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در کشور، گفت: این قرارگاه ساخت بخش زیادی از مسکن مددجویان در طرح ملی جهش مسکن را انجام خواهد داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بختیاری همچنین به تفاهم‌نامه این نهاد با بنیاد مستضعفان پرداخت و افزود: بنیاد مستضعفان تا پایان سال ۱۰ هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد خواهد ساخت که در صورت اتمام فاز اول تا پایان امسال، فاز دوم برای ساخت ۱۰ هزار واحد جدید در سال آینده انجام خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه ۵۰ درصد دغدغه معیشتی مددجویان کمیته امداد، موضوع مسکن است، تصریح کرد: در قالب تفاهم‌نامه با بسیج ۴۰ هزار واحد در روستاها تا پایان سال ۱۴۰۲ ساخته خواهد شد.

خط اقتصادی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.