×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Saturday, 15 June , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، سید مهدی صباغ شهرداراین منطقه اظهارکرد: در پایش و رصد این محله به پیشنهاد و درخواست معتمدین و نخبگان محلی شهرک شهید محلاتی، تصمیم گرفته شده نقاشی دیواری چهره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بر روی دیواره ورودی شهرک شهید محلاتی اجرا شد.

او افزود: بر همین اساس طرح اجرای آن با حمایت شهرداری منطقه و استفاده از پتانسیل محلی، توسط دانش آموز نخبه به نام امیر حسین خدابندلو عضو پایگاه بسیج فاطمه زهرا (س) با هدف ارج نهادن به مقام این شهید والامقام و یادآوری دلاور مردی های وی نقاشی شد.

صباغ خاطر نشان کرد: این نقاشی دیواری به ابعاد ۲در۳ بر دیواره ساختمان پست برق واقع در ضلع جنوب غربی میدان شاهد نقش بسته است.

شهردار منطقه یک گفت: پــس از پایــان هشــت ســال جنــگ تحمیلــی ایــن نیــاز احســاس شـد کـه نسـل پـس از جنـگ بایـد قهرمانـان ملـی خـود در دفـاع مقـدس را بشناسـد و همچنین یاد شهدای مدافع حرم و دیگر شهیدانی که در راستای حفظ این کشور جان خود را هدیه کردند باید زنده نگهداشته شود که یکـی از راهکارهـای ایـن مهـم نقاشـی دیـواری در سـطح شـهر است تـا جوانان، نوجوانان و مردم در زندگـی روزمـره خـود شـهدا را دیـده و از آنهـا یـاد کننـد.

صباغ تصریح کرد: بر دیواره های منطقه یک بیش از ۱۵ نقش کشیده شده که اکثر آنها از شهدا هستند که می توان به نقاشی چهره هایی چون شهید کبیری، کاوه، لنگری، پورابتهاج، چمران، کهزادی، فخری زاده،سلیمانی و… اشاره کرد.

خط اقتصادی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.