×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۱  .::.   برابر با : Tuesday, 6 December , 2022  .::.  اخبار منتشر شده : 32 خبر
حدود ۴۲ میلیارد ریال در شرکت زاگرس جنوبی صرفه جویی به عمل آمد

با ساخت تعداد ۲۰ عدد از کارت‌های الکترونیکی سیستم کنترل توربوکمپرسورهای ایستگاه تقویت فشار گاز نار، ۴۱ میلیارد و ۸۱۵ میلیون ریال صرفه‌جویی اقتصادی در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، حاصل شد.

به گزارش روابط عمومی، دکتر سید ابوالحسن محمدی مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، در رابطه با عدم همکاری و پایبندی به ارائه خدمات پشتیبانی از سوی کشور سازنده توربوکمپرسور اظهار داشت : توربوکمپرسورها ایستگاه تقویت فشار میدان نار ، ساخت یکی از کشورهای اروپایی است و شرکت سازنده بعد از شدت گرفتن تحریم‌ها از ارائه خدمات پشتیبانی آنها خودداری کرد اما با همکاری دو جانبه کمیته ساخت شرکت بهره ‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی و بخش خصوصی در زمینه دانش فنی، کارت‌های الکترونیکی آن بومی‌سازی شد.این کارت‌های سیستم کنترل توربین، وظیفه تبادل اطلاعات به داخل توربین را بر عهده دارند.

وی، با اشاره به اینکه هزینه ساخت این کارت‌ها در مقایسه با واردات نمونه‌های خارجی بسیار پایین است،افزود : با ساخت این کارت‌ها علاوه بر سود و صرفه اقتصادی به دست آمده تکنولوژی ساخت آنها نیز بومی‌سازی و کشور از واردات آن بی‌نیاز شد.

براساس این گزارش ، دکتر محمدی با تاکید بر اینکه در صورت عدم تامین این کارت‌ها، تولید میدان نار متوقف می‌شد،تصریح کرد : ایستگاه تقویت فشار گاز نار با تولید روزانه ۲۰ میلیون متر مکعب دارای چهارردیف توربوکمپرسور است که نگهداشت آنها در راستای استمرار تولید و انتقال گاز از اهمیت بالایی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی، در پایان با اشاره به اینکه این کارت‌ها با تلاش کمیته ساخت داخل این شرکت با مرکزیت اداره کالا ساخته شده است؛ از تلاش و پیگیری‌های بی‌وقفه تمامی ادارات و کارشناسان فعال در ساخت این کارت ها تقدیر کرد.

براساس این گزارش ، این کارتها شامل ماژولهای سیگنال های آنالوگ ورودی، سیگنال های دیجیتال ورودی، سیگنال های دیجیتال خروجی، سیگنال های فرکانسی ورودی، سیگنال های آنالوگ خروجی، موقعیت دهنده آنالوگ، ارتباطی فرکانسی، پردازشگر مرکزی و کابل ویژه ارتباطی است.

خط اقتصادی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.