×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲  .::.   برابر با : Thursday, 28 September , 2023  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
زیباترین آبشارهای ایران در فصل بهار

به گزارش خط اقتصادی ، ایران در بهار یکی از زیباترین زمان‌های خود را سپری می‌کند. این فصل بهترین زمان است برای طبیعت‌گردی و آبشارهای ایران از محبوب‌ترین مناطق طبیعت‌گردی ایران محسوب می‌شوند.

ریجاب، از گنج‌های ناشناخته ایران

این آبشار را هم به اسم «ریجاب» و هم به «پیران» می‌شناسند. برای رسیدن به آن باید از سرپل ذهاب حدود ۱۰ کیلومتر به سمت روستای شالان بروید و بعد از حدود یک ربع پیاده‌روی به منطقه کوهستانی و بکر آبشار برسید. ممکن است وقتی برای تماشای آبشار می روید، صخره نوردانی را در حال صعود از دیواره‌های صخره‌های اطرافش ببینید. این آبشار شاید بلندترین آبشار ایران باشد.

آبشار شوی، طبیعت دست‌نخورده

آبشار شوی در سردشت دزفول، بافاصله کمی از استان لرستان و در ۱۰ کیلومتری ایستگاه راه‌آهن تله زنگ قرار گرفته است. این آبشار اگر بزرگ‌ترین آبشار ایران نباشد، دست کم یکی از آن هاست. این آبشار هم ازلحاظ طول و هم از عرض، یکی از بی‌مثال‌ترین آبشار ایران است که در رشته کوه‌های زاگرس واقع شده است. آبشار شوی به زبان لری نامی زنانه به معنی لطافت است.

این آبشار با حدود ۹۰ متر ارتفاع. «سرتنگ» سرچشمه می‌گیرد، از دهانه غاری بیرون می‌آید و در یک مسیر کوهستانی و سخت، راه طی می‌کند تا از یکی از دره‌های شهرستان بخش «سردشت» پایین می‌ریزد.

آبشار لاتون، گنجی در دل تالش


آبشار لاتون در شهر آستارا، بلندترین آبشار کشور است و فاصله آن از روستای کوته کومه، حدود شش کیلومتر است که پس از ۵/۳ ساعت می‌توان به آن رسید. در این مسافت در حدود ۷۵۰ متر ارتفاع زیاد می‌شود. در مسیر صعود به آبشار لاتون به روستای قدیمی آسیو شوان نیز می‌رسید که تقریبا خالی از سکنه است.

آبشار سمیرم، طبیعت بکر اصفهان


آبشار سمیرم در جنوب اصفهان گاهی ارتفاعی بیش از ۷۰ متر پیدا می‌کند. آب این آبشار از چشمه‌ساران و ارتفاعات بالادست آن سرچشمه می‌گیرد و از بالای تخته سنگ صخره‌ای صاف و عظیم به بیرون می|‌جهد. در اطراف این آبشار زیبا که از جهت طبیعی مکان بسیار دیدنی و جذابی است، محلی برای استراحت بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده که این خود باعث جلب گردشگران بیشتر در اطراف این آبشار شده است. همچنین گردشگران غیر از این آبشار می‌توانند از غاری که نزدیک آن وجود دارد نیز دیدن کنند.

خط اقتصادی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.