×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

اخبار ویژه

امروز : سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳  .::.   برابر با : Tuesday, 23 July , 2024  .::.  اخبار منتشر شده : 46 خبر

به‌گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، محمدحسین صوفی امروز دوشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۴۰۱ در نشست خبری که حضور اصحاب رسانه‌ و نمایندگان خبرگزاری ها، نشریات و شبکه های داخلی و خارجی برگزار شد، با اشاره به قدمت حدود ۹۰ ساله کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، گفت: این نهاد بین المللی به منظور ارائه تسهیلات به گردشگران داخلی و خارجی و تردد در سطح استان‌ها، جاده‌ها و حتی مرزهای کشور تأسیس شده است.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی افزود: در این راستا، کانون به عنوان نماینده ایران در برخی از نهادها و سازمان‌های بین‌المللی از جمله فدراسیون بین‌المللی اتومبیلرانی (فیا) عضو است و به واسطه همین عضویت، به عنوان تنها نماینده رسمی فیا در ایران گواهی نامه رانندگی بین المللی صادر می‌کند.

صوفی ادامه داد: کانون جهانگردی و اتومبیلرانی علاوه بر فیا عضو اتحادیه بین‌المللی جهانگردی، سازمان جهانی گردشگری و شورای جهانی گمرک نیز هست که در این شورا مسئولیت برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری نیز بر عهده دارد.

او همچنین عضویت در شورای شش نفره تأیید صلاحیت مدیران فیا را نقطه عطفی در فعالیت‌های کانون در سال‌جاری دانست.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی صدور اسناد و مدارک بین‌المللی از جمله دفترچه مالكیت بین المللی خودرو، گواهی نامه و پلاک را از دیگر فعالیت‌های کانونبرشمرد و خاطرنشان کرد: صدور این مدارک که همراه داشتن آن برای تردد زمینی با خودرو ضروری است، به صورت آنلاین و در کمتر از ۵ دقیقه انجام می‌شود و آمارها نشان می دهد که امسال نسبت به سال گذشته ۵۰درصد رشد داشته و همچنین برای کنترل بیشتر، برچسب دیجیتال برای خودورها طراحی شده است.

صوفی در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: از آنجایی که برگزاری رالی های کمپر و کاروان بر عهده کانون گذاشته شده و استفاده از این خودروها یکی از امکانات و راه های خوب سفر و تردد ارزان است، اقدامات سازنده ای در این زمینه انجام شد، به طوری که فعالیت های این گروه، نسبت به سال گذشته بیش از ۲۰درصد رشد را نشان می دهد.

او از سامان‌دهی کمپرها و کاروان های در سطح کشورخبر داد و افزود: با تدابیری که از سوی کانون اندیشیده شده است، اکنون کمپرها و کاروان‌ها به راحتی در داخل کشور تردد می‌کنند و حتی می‌توانند از کشور خارج شوند.

او از راه‌اندازی باشگاه سفیر ایمنی جاده‌ها به‌منظور کاهش تصادفات جاده‌ای به عنوان یکی دیگر از دیگر اقدامات کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در سال جاری یاد کرد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، در خصوص ساماندهی و تسهیل تردد موتورسیکلت های بالای ۲۵۰ سی سی گفت: برای نخستین بار با همکاری پلیس تردد موتورهای ۲۵۰ سی‌سی به بالا در نوروز ۱۴۰۲ با سهولت انجام خواهد شد.

صوفی در ادامه از برگزاری سه رالی بین‌المللی از سوی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به منظور توسعه فعالیت های اتومبیلرانی و توسعه گردشگری و ترویج فرهنگ رانندگی ایمن خبر داد و اظهار داشت: در بهار ۱۴۰۲ سه رالی بین‌المللی به منظور بازدید از پیشرفت‌های ایران در ۴۰سال اخیر و همچنین معرفی جاذبه های بی شمار کشورمان برگزار خواهیم کرد.

او در خصوص حضور نمایندگان ایران در نمایشگاه های تخصصی بین المللی گفت: بر اساس تصمیم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مسئولیت برگزاری نمایشگاه‌های گردشگری و صنایع‌دستی خارج از کشور به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی واگذار شده است. در این راستا بهمن ماه ۱۴۰۱، نمایشگاه فیتور اسپانیا را برگزار کردیم و ۲۵ تا ۲۸ اسفندماه نیز در نمایشگاه MITT مسکو شرکت خواهیم کرد. در این نمایشگاه ۱۳ آژانس گردشگری در فضایی به مساحت ۲۴۰ مترمربع به معرفی ایران و مقابله با ایران هراسی می‌پردازند.

برای حضور در نمایشگاه فیتور به شرکت‌کنندگان ۷۰درصد و برای نمایشگاه مسکو‌ نیز بیش از ۹۰درصد یارانه برای رونق اقتصاد و گردشگری پرداخت شد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، گفت: تقویت و به روزرسانی سامانه ملی گردشگری ۰۹۶۲۹ و ایجاد امکان ارائه اطلاعات به زبا انگلیسی به گردشگران خارجی از دیگر اقدامات کانون در سال ۱۴۰۱ است.

صوفی با بیان اینکه حدود ۲‌هزار و ۲۰۰ کمپر و کاروان در کشور وجود دارد و ۷۵۰ دستگاه از این خودروها عضو کلوپ کمپینگ و کاروانینگ کانون هستند، تصریح کرد: تعداد زیادی کمپر و‌کلوپ در سال‌جاری ایجاد کردیم، کمپرها بتوانند به راحتی و بدون مشکل در کشور تردد کنند، چرا که تا سال گذشته این امکان وجود نداشت. همچنین امسال برای کاهش بیمه کمپرها اقداماتی انجام دادیم.

او با اشاره به نقش حضور در نمایشگاه های بین المللی در رونق گردشگری کشور، گفت: در این زمینه برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری فیتور اسپانیا، به شرکت‌کنندگان ۷۰ درصد و برای نمایشگاه سفر و هتلداری مسکو‌ نیز بیش از ۹۰ درصد سوبسید به منظور رونق اقتصاد و گردشگری ایران پرداخت کردیم.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از اجرای حراجی صنایع‌دستی در ۱۰۰ نقطه کشور توسط معاونت صنایع‌دستی خبر داد و افزود: بخشی از این حراجی‌ها توسط شرکت مادرتخصصی توسعه ایران‌گردی و جهانگردی انجام می‌شود. در سال آینده نیز کانون، فروش آنلاین صنایع‌دستی را به شکل متاورس انجام خواهد داد.

صوفی در خصوص خودروهای کلاسیک و اهمیت شناسایی و صیانت از این نوع خودروها گفت: حدود ۷هزار خودرو کلاسیک و تاریخی در ایران وجود دارد که ۸۵۲ خودرو برای صدور پلاک تاریخی کارشناسی شده و از این تعداد برای ۳۷۶ خودرو در سال‌جاری پلاک صادر شده است.

خط اقتصادی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.